Yıkanmış halıyı kimse sahiplenmeyince, zabıta ekipleri halıyı belediyeye götürdü.Kağıthanede halı yıkama nedeniyle kanala uçan iki aracın kaza yaptığı yerde bugün bir araç daha kaza yaptı.

Kağıthanede halı yıkama nedeniyle kanala uçan iki aracın kaza yaptığı yerde bugün bir araç daha kaza yaptı.

Barboros Caddesi ile Cefakar Sokakın birleştiği noktada deterjanlı suyun neden olduğu kazada 34 BV 5866 plakalı lüks otomobilin sahibi Celal Altuntaş, bariyerlere çarparak su kanalına düşmekten son anda kurtuldu.

Kazanın ardından olay yerine gelen polis ve zabıta ekipleri suyun geldiği yönü izleyerek halı yıkanan yeri tespit etmek istedi. Ekiplerin sokağa girdiğini fark eden mahalle sakinleri kayıplara karıştı. Balkonlarında yıkanmış halı asılı olan evlere giren ekipler, sokakta halı yıkayan kişileri tespit etmeye çalıştı. Kapı zillerini çalan zabıta ekipleri, bir vatandaşın evine girip incelemelerde bulundu. Vatandaş halıyı dışarıda yıkamadığını tespit etmek için ekipleri banyoyu gösterdi. Tüm çabalara rağmen sonuç alamayan ekipler, sokakta yıkanmış halının sahibini aramaya devam etti. Halıyı kimse sahiplenmeyince zabıta ekipleri halıyı belediyeye götürdü.

Kaza yapan lüks otomobilin sahibi Celal Altuntaş, olaya tepki göstererek, "Evlerinin önünde halı yıkıyorlar. Deterjanlı su, yolu kaygan hale getiriyor. Ben çok fazla süratli değildim. Su ve suyun oluşturduğu kayganlık nedeniyle
kaza yaptım. Her gün burada deterjanlı su nedeniyle kazalar meydana geliyormuş. Vatandaşlar evlerinin önünde halı yıkamasın. Böyle kazalarda olmasın" diye konuştu.
Halı yıkayan ev kadınları ise sürücüleri suçlayarak belediye ekiplerinden kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

(İhlas Haber Ajansı) 26.06.2006 16:02

Diğer Haberler

Kaydır