Halı Yıkatmada Neden Profesyonel Hizmet Alınmalı ?Bahar temizliği, kış temizliği, yaz temizliği gibi büyük temizlikler öncesinde halıları yıkamak gerekiyor. Halı yıkama konusunda bir çok firma hizmet verdiği gibi, bağzı tüketiciler ise bu işi evlerinde kendileri yapmaya çalışmaktadırlar.
Bu işi için kullanılan temizlik ürünleri arasında halı yıkama şampuanları, halı yıkamalarında son derece başarılı neticeler vermekte , profesyonel personel ve ekipman kullanılarak yıkanması gereken halılarınızı evde veya bahçede yıkamanızı önermemekteyiz. Çünkü su sarfiyatı konusunda tasarruf yapılması gereken bir dönemde yaşadığımız gibi , evde yapılan yıkamalarda sıkma işlemi vb.uygulamalar yapılamadığı için , halıların sarı su bırakması ve istenilen neticeye ulaşılamaması gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.
Mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmak , hijyenik ve kaliteli sonuçlara ulaşmak için halı yıkama hizmetini halı yıkama firmalarına vermenizi ve halı yıkama işlerinin bu şekilde neticelendirmenizi tavsiye ediyoruz.
Halı yıkama firmaları halıları çok daha ekonomik bir şekilde üstelik daha temiz olarak yıkamaktadırlar.
Halılar nasıl kirlenir?
Tüm zamanımızı evde halıların üzerinde geçiririz, eşyalarımız halıların üzerinde onların yüzeylerini kapatır şekilde durur.. Oradan oraya koştururken saçlarımız, elimizdeki eşyaların taşıdıklarımızın kirleri, tozları bütün hepsi halıların üzerine düşer. Ölü deriler, mayklar tüm bu görmediğimiz küçük organizmalar halıların içerisindedir. Zamanla bu toz ve kirler sağlığımızı tehdit edecek boyuta gelebilir. Uzun süre yıkanmayan halılar, hayatımızı kötü etkiler ve temizlenmeleri gerekir. Çünkü, halı temizliği solunum yollarımızın sağlığı için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Çocuklar örneğin, halıya düşen bir şeyi tekrar yemek gibi ve halı üzerinde oynadıkları oyuncaklarını ağızlarına sokmak gibi alışkanlıklara sahiptirler. Bu durumda her ne kadar görmesek bile, görünmeyen kirlerin tozların halılar da barındığını bilmenizi ve bunların ciddi anlamda tehdit oluşturduğunu fark etmenizi istiyoruz. Halılar, görmediğimiz bir şekilde kirleniyorlar fakat bilmediğimiz bir şekilde değil. Farkında olalım, halı temizliğinin hayat kalitemiz açısından önemini bilelim. Halı temizliğine dikkat edelim, bir arada yaşadığımız insanların sağlığı için, halı temizliğine öncelik vermemiz gerektiği konusunu asla es geçmeyelim.
Halıları ne kadar zamanda bir yıkamamız - yıkatmamız gerekir?
Halıların nasıl kirlendiği konusunda genel bir bilgi aktardık, sizler sakın ola ki evinizde veya iş yerinizde halının üzerinde geçirilen zamana göre bu karar varma gibi bir yanlışa düşmeyin.
Üzerinde yaşayan kişi sayısı bir halıdaki ölü deri sayısını düşürür sadece.. Halılar zaten kendi bakterisini mikrobunu kendisi üretiyor.. Bu nedenle az kullanılan fakat serili olan bir halı en az 5-6 ayda bir yıkanmalıdır. Halı temiz olmalıdır ki halının bulunduğu ortam da temiz olsun. Aksi takdirde bütün evi, bütün işyerini temizleseniz bile halı temiz olmadığı sürece temizlik yapılan yerin tam anlamı ile temiz olduğunu söylemek imkansızdır.
Halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?
Temiz halılar, yazımızda da belirttiğimiz gibi sağlığımız için alınması gereken önlemlerden ilkidir. Çünkü halı temizliği bizi ve tüm ailemizi yakından etkiliyor. Halı temizliğinde halıların dokumalarının içini yani en alt tabakayı kontrol etmemiz gerekli. Burası temizlemeden önce kir ve saçlarla dolu olan tabakadır. Halıların tüm kiri içlerine kadar çekmeleri, üst tüylerin temiz görünmesine neden olur. Görünüşte temiz gibi olmasına aldanmayın, halının tüylerinin arasına bakmanız gerekiyor. Bu kısımlar kontrol edilerek halı temizliği dikkatli bir şekilde tekrarlanmalıdır.

Halı yıkamada profesyonel hizmet alırkende dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bir çok halı yıkama yeri ,kalitesiz ve başka amaçlarla üretilmiş deterjanlarla halı yıkamaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden bu portalda kaliteli ürün kullanan firmaları ön plana çıkardık ve sizlere iyi hizmet alabilmeniz için refere ettik.Portalımızdan bu firmalara ulaşabilirsiniz. Temiz ve Sağlıklı günler dileklerimizle.
www.haliyikamaturkiye.com ( Türkiyenin Halı Yıkama Platformu )

Diğer Haberler

Kaydır