Hanımların dikkatineİstanbul halı yıkamacılar platformu başkanı Nurettin YILMAZ 2009 yılı halı yıkama sezonunun başlaması ile birlikte merdivenaltı yada yeterli tecrübesi olmayan firmaların çoğaldığını ve tüketicileri mağdur etme potansiyeli taşıdıklarını bildirdi.
iSTANBULLU hanımlara halılarını yıkatacakları firmalarda fiyattan önce minimum şu kriterleri taşıyıp taşımadıklarını sorgulamaya çalışın dedi.

'En başta hangi şampuanlar kullandıklarını sorun. Bizim bu konudaki önerimiz ERA 111 Halı Şampuanıdır'diyen YILMAZ diğer kriterleri şöyle sıraladı.
Hangi Şampuanı kullanıyor?
Sıkma Makinaları Varmı?
Gelberi yapıyorlarmı?
El dokuma ve yün halıların renkleri ni birbirine karıştırmadan yıkayabilecek tecrübeye sahiplermi?

Bu sorulara verilecek en tatmin edici cevaplar neticesinde firma belirleyip. Sağlıkla ilgili bir konuda fiyat en son sorulacak soru olmalı diyen YILMAZ, Belirli bir fiyatın altında halı yıkama yapan firmaların mutlaka kaliteden ödün verip,bulaşık deterjanı gibi ucuz materyallerle çalıştıklarını bildirerek pek yakında tüketici ve hizmet üreticisi için optimum fiyat tarifesini açıklayacaklarını, bunu halı yıkama türkiye kanalı ilede tüm istanbula duyurup, dernek ve halı yıkama türkiye olarak işini iyi yapan,iyi girdiler kullanan firmaları destekleyeceklerini bildirdi.
HYT haber18.05.2009

Diğer Haberler

Kaydır