Halı yıkama suyu kaza yaptırdıKáğıthanede kadınların evlerinin önünde yıkadıkları halılardan süzülen sabunlu su caddeye akınca, bir saat arayla iki otomobilin kanala uçmasına yol açtı. Kazada üç kişi yaralandı. Halı yıkayan 5 kadın, kazaya sebep olmaktan gözaltına alındı.

BÖYLESİ ancak Türkiyede olur dedirtecek olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Kadir Çil (47) dün saat 12.00de Renault 9 otomobili ile Sanayi Mahallesi, Barboros Caddesine geldi. Çil, kuru yolda giderken bir anda yolda ıslak bir bölge gördü. Çil, sabunlu su akmış bölüme girince, direksiyon hákimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil kayarak korkulukları parçaladı ve Keçici Deresine bağlanan 3 metre derinliğindeki kanala ters düştü. Vatandaşlar, yaralanan Çil ile yanındaki Aydın Ersunu (44) arka camı kırarak otomobilden çıkardılar. Hayati tehlikeleri bulunmayan yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kanala düşen otomobil de çıkarıldı.

Aynı yerde ikinci kaza

Korkulukların onarılması için belediye görevlileri çağırıldı. Polis ve itfaiye görevlilerinin henüz ayrılmadığı saat 13.00te bu kez Bülent Güzelin kullandığı otomobil, aynı nedenle kanala düşerek yan yattı. Polis ve itfaiye ekipleri, Güzeli hemen kanaldan çıkardı. Güzel, "Yolun sağ şeridi doluydu. Sol şeritten seyrediyordum. Yolda sabunlu suları fark ettim. Daha sonra kanala düştüğümü hatırlıyorum" dedi. Güzeli hastaneye götürmek için çağrılan ambulans ancak yarım saat sonra geldi. Sabunlu suların caddeye aktığı Cefakar Sokakta operasyon düzenleyen polis, evlerinin önünde halı yıkayan 5 kadını, kazaya sebep oldukları gerekçesiyle gözaltına aldı.

Hürriyet / Mustafa ÖZDABAK / 4 Haziran 2006

Diğer Haberler

Kaydır