Halının içinden çıkan 5 cumhuriyet altınını sahibine teslim ettiKapaklı'da biriktirdiği 5 cumhuriyet altınını kullanmadığı halıların içinde saklayan Yazgül Karakaş, altınları unutarak halıyı yıkatmaya verdi. Halıları teslim alan Metin Halı Yıkama Fabrikası çalışanları ise, halıları açtığında içinde 5 cumhuriyet altını buldu. Çalışanlar altınları işletme sahibi Metin Arabacıya teslim ederken, Arabacı da altınların kime ait olduğunu bilmediği için altınları kameralar önünde sayarak kayıt altına aldı.

Altınları halı yakama şirketine verdiğini fark eden Yazgül Karakaş ise, hemen şirkete gitti. Arabacı da cumhuriyet altınlarını sahibine teslim etti.

Cumhuriyet altınlarını evinde kullanmadığı halının içine sakladığını ifade eden Karakaş, "Sağ olsunlar bulmuşlar. Allah razı olsun, bulan arkadaşlarımız çok dürüstmüş. Mutluluktan diyecek bir şey bulamıyorum" ifadelerini kullandı.

"PERSONELİMİZE DÜRÜSTLÜĞÜ ÖĞRETİYORUZ"

Kapaklı'da uzun yıllar organizasyon işi ile meşgul olduklarını söyleyen Metin Arabacı ise, "Hizmet sektörüne geçmeye karar verdik. Halı yıkama tesislerini kurduk. Önceki gün evlerden aldığımız halıların bulunduğu bölümde arkadaşlarımız bir kese altın buldu. Biz personelimize dürüstlüğü öğretiyoruz. Daha sonra ise kameralar önünde altınları sayarak kayıt altına aldık. Bulduğumuz altınların kime ait olduğunu bilmiyorduk. On kişiden birisinin olması nedeniyle bu durumu zamana bıraktık" dedi.

"ALLAH BİRİNİN RIZKINI YEMEYİ NASİP ETMESİN"

Arabacı, yaşanan olayın kendileri için gurur verici bir durum olduğunu belirterek, "Allah bana ve çalışanlarıma birinin rızkını yemeyi nasip etmesin. Biz alnımızın teri ile çalıştıktan sonra Rabbimiz bizlere verir" diye konuştu.

Yazgül Karakaş'ın üniversiteye hazırlanan çocuğu için birikim yaptığını kaydeden Arabacı, "Çalışmanın ve birikim yapmanın ne olduğunu herkes çok iyi bilir. İnsanlarımıza hizmet vermek zorundayız. Biz bu olayı bir iki gün beklettikten sonra ailelerin bizlerle irtibata geçeceğini düşündük. Onlar ulaşmaz ise biz zaten kendilerine ulaşıp kayıpları olup olmadığını soracaktık. Gerçekten üstümüzden büyük bir yük kalktı" dedi.

Metin Halı Yıkama Fabrikası çalışanlarından İslam Naci Şenel ise, "Altınları bulduktan sonra aklıma ilk olarak sahibinin mağduriyeti geldi. Patronumuzu arayarak altın bulduğumuzu ve sahibine teslim etmemizi söyledim. Sahibi çıkınca da teslim ettik. Bizim için gurur verici bir olaydır. Daha önce de böyle olaylar başıma gelmişti. Herkesin böyle olaylarda duyarlı davranmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

İHA.

Diğer Haberler

Kaydır