Halı Yıkamacılar Meydanda Halı Yıkayarak Eylem YaptıMANİSA'da ruhsatsız olduğu için işyerleri mühürlenen halı yıkayıcıları, Manolya Meydanı'nda halı yıkarak, tepkilerini dile getirdi.

MANİSA'da ruhsatsız olduğu için işyerleri mühürlenen halı yıkayıcıları, Manolya Meydanı'nda halı yıkarak, tepkilerini dile getirdi.

Manisa Belediyesi, encümen kararıyla Turgut Özal Mahallesi'ndeki 11 halı yıkama dükkanı ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi. İşyerleri mühürlenen yıkamacılardan 6'sı, Manolya Meydanı'nda halı yıkayarak, bu durumu protesto etti. Yıkamacılar, meydandaki havuzdan kovayla taşıdıkları suyla iki halıyı yıkarken, "Bize bunu reva gördüdüler" diyerek, tepkilerini dile getirdi.

Halı Yıkayıcıları Kooperatifi Başkanı ve mühürlenen Kuzey Halı Yıkama'nın sahibi Mehmet Sağlam, "37 üyemizden 11'i mühürlendi. Mühürlemelerin devam edeceği söylendi. Bir hafta önce, belediyeden işyerlerimizi boşaltmamız için yazı geldi. Ancak, boşaltmadık. Sadece bizim değil, il merkezindeki işyerlerinin yüzde 60'nın ruhsatı yok. Ancak acele bir şekilde bizim işyerlerimizin mühürlenmesini anlayamadık. Kendi sitemizi oluşturmak için kooperatif kurduk. Yer bulmamıza karşın belediye o yeri imara açmadı. Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi. Sağlam, Belediye soruna çözüm buluncaya kadar belirli bölgelerde halı yıkayarak, tepkilerine dile geçirmeye devam edeceklerini söyledi. Grup, açıklamanın ardından sessizce meydandan ayrıldı.
Diğer Haberler

Kaydır