Su Tasarrufu İçin Profesyonel Halı YıkamaKüresel ısınmanın azalttığı su kaynaklarının, daha verimli kullanılması için mecburi olarak mutlaka su ile yıkanması gereken halıların, evde kapı önünde yıkanması durumunda bir tane 6 metrekarelik halıda 1 tona yakın su kullanılırken, aynı halının profesyel bir halı yıkama firmasında yıkanması durumunda, bu tüketim % 80 oranında azalmaktadır.
Halı yıkama fabrikalarında, su tüketiminin az kullanılmasında,halının endüstriyel ortamda daha seri ve uygun tekniklerle yıkanması önemli bir etken iken, kullanılan Era 111 gibi kolay durulanan halı şampuanlarıda, az su kullanımına önemli katkılar sağlamaktadır.
Dolayısı ile halıların evde yıkanması yerine , profesyonel bir halı yıkama firmasına verilmesi durumunda, gerek su tüketimi , gerekse daha iyi sonuçlar alınması noktasında, ciddi faydalar sağlanabilmektedir.
Halı Yıkama Türkiye olarak, halı yıkama sezonunun başladığı şu günlerde tüketicilere önerimiz , halılarını evde yıkama yerine , prafesyonel firmalara yıkattırmaları, bu firmanın seçiminde oldukca dikkatli olmaları, ucuz fiyatlara çok fazla rağbet etmemeleridir.
HYT EDİTORYAL 07.04.2011

Diğer Haberler

Kaydır