Kaliteli Halı Yıkama Hizmeti Almak İçin İl İl Kalite Kulübü Üyesi Firmalar

Sektörden Haberler

Tümünü Göster »»

Ziyaretçi İstatistikleri

 Bu Gün  15.064
 Dün  42.099
 Bu Ay  925.067
 Geçen Ay  1.095.506
 Toplam  38.726.596

Facebook'tan Seçmeler

Sizden Gelenler

Canpolat Halı Yıkama
16 Ocak 2011 15:04

ERA Şampuanı hakkında

Bu sitenin yapımında emeği geçenleri tebrik ederim. Ben Kayseri Canpolat halı yıkamanın işletmecisiyim, sizinle başımdan geçen bir olayı paylasmak istedim. Geçenlerde bir müşterimin halılarını ERA 111 organica ile yıkadım ve müşterimin evine gelen eltisi kayınvalidesiyle kavga etmiş "vay sen bunun halılarını yeniledin diye kayınvalide ise ben bunları yeni almadım sadece canpolat halı yıkamada yıkattım demiş" ve kendisi de bizi arayarak halılarını yıkattı. Sonuç ise SPONSORUNUZ ERA 111 in muhteşemliği; bu şampuan sayesinde hem müşteri portföyüm arttı hem de bir halıyı teslim ederken acaba beğendiler mi şüphesini üzerimden attım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. .....
Tüm Mesajları Göster »»

Faydalı Linkler

 borax
 Temizlik Ürünleri
 

Halı yıkama sektöründe kalıcı olmanın püf noktaları

Eklenme Tarihi : 26.01.2011       Okunma Sayısı : 6546

Yıllarını halı yıkama endüstrisine vermiş; Ali İhsan ustadan halı yıkama işinde kalıcı olmanın sırları:
 
-Kaliteli halı yıkama şampuanı kullanmaktan asla kaçınmayın.( Bu konuda benimde kesin önerim ve yapımında görüşlerimin alındığı ve katkılarımın olduğu ürün olan ERA şampuandır. )

-Halı yıkarken muhakkak suretle iyi gelberi yapın, kirlilik durumuna göre gerekirse defalarca.

-Fırçanız sert olsun, bir halı üzerinde kirlilik durumuna göre en az iki defa fırçalama  yapın.

-Mutlak suretle sıkma makinanız olsun yoksa kalite imkansızdır.

-Saçakları basınçlı su ile temizleyin bu güne kadar kabul görmüş en iyi yöntem budur.

- Kalite kontrol yapın. Toplama esnasında, halıları askıdan alır almaz bir masa üzerinde tekrar açın varsa veya gitmemiş olabilecek nesne varmı diye kontrol edin.

-Kaliteli ürün kullanıp, kaliteli iş çıkarıp hakkınızıda alın. Ucuza bulaşık deterjanları ile halı yıkayanlar moralinizi bozmasın.  Unutmayınki fiyatla gelen fiyatla gider  Hem ucuz hemde kaliteli halı yıkamak imkansızdır, ve sürdürülemez. Uzun vadeli düşünün o şekilde davrananlar su gibidir .Siz kum olun .Bilinki su akıp gidecek ama kum kalacaktır. Kaliteli ürün ve hizmet sizi orta ve uzun vadede kalıcı kılacaktır.

-Temizlik sonuçlarının kalite ölçümü subjektif kriterlere dayanır. Birisi için iyi sonuç diğeri için iyi olmayabilir.% 2 yi geçmeyen olumsuz geri bildirimler için moralinizi bozmayın. Yıkanmış olan halı , iyi sonuç vermeyen cinsten olabilir.Yahut çıkmayan bir leke vardır veya size gereksiz yere haksızlık yapılıyor olabilir.

Gerekirse yeniden alıp yıkayın verin ama moralinizi bozmayın.Çünkü bu her zaman olacaktır.

Bir noktaya kadar siz yaptığınız işin ve kullandığınız malın kalitesinden emin olun, Eminseniz gerisi sağır sessizlik… Sizde gereksiz yere kendinize , elemanınıza  haksızlık etmeyin. Eski bir halıyı ilk günkü gibi yapamaz, çıkmayan bir lekeyi çıkaramazsınız. Sizin işinizde bunlar değil zaten. Bir söz vardır ‘’ Halı yıkamacılar kir çıkarır leke değil’’ lekelerin % 98 i bu sözün dışında bırakıldığında bu söz de doğrudur. Kısacası siz işinizini iyi yapında gerisi kendiliğinden düzelir.Sistem ve müşteri oturur.

-Her şeye bahane bulup size gereksiz yere haksızlık yapan müşteri , her yıl bir başka yerle çalışır, hiçbirinden memnun olmaz, en ucuzunu arar, her zaman en iyi kendisinin yıkadığına inanır.Her sene 4-5 yıl önceki fiyatınıza, geçen yıl size yıkattığını iddia eder.Normal halı yıkama proseslerine inanması yılları bulur. Yıllar sonra yıkamaya iyi sonuç verecek halı alır, birkaç yılda bunları silerek geçiştirir.Toplamda bu tür müşteri profili % 2 yi geçmez.Ne yapsanız bu profili memnun edemezsiniz.Tekrar alıp yıkayıp verseniz bile size hep kötü gözle bakar ve moralinizi bozar o yüzden bu profil her yıl bu oranlarda yeni versiyonları ile karşınızdadır.İşinizi iyi yaptığınızdan eminseniz suçlu bir personel veya ürün aramanıza gerek yoktur.Büyümeye devam edersiniz.

-İyi bir halı yıkamada lekeler % 98-99 oranında çıkar zaten , iyi bir ürün kullanıyorsanız geriye kalan % 2 lik guruba giren lekeler için leke avcılığı yaparak mikroskopla leke aramanız çok güçtür.Endüstriyel yıkama da böyle bir uygulama neredeyse imkansızdır. İşi leke çıkarmak olan dünya devi Kuru temizleme zincirlerinin müşterilerine verdiği teslim alma belgesinde şu ibareler yazar.’’ Çıkmayan lekelere garanti verilmez’’

-Bu veriler doğrultusunda kuru temizleme şirketleri bile böyle bir uygulama içerisinde iken bir halı yıkama işletmesinin bütün lekelere garanti vermesi doğru değildir. Garanti veren işletmenin üzülen ve pes edenin kendisi olma ihtimali yükselir.Gelen tavsiyeler bile tekrarında olumsuz sonuçlar doğurabilir.Şöyleki ;
Bağzı müşteriler mutfağındaki en yağlı kirlere sahip halıyı gönderecektir. Çıkmayan, toplu iğne başı kadar olmayan ,gözle görülmesi bile zor bir leke için haksızlığa uğrayıp şu firma halılarımı iyi yıkamadı damgası yeme ihtimali yüksektir.

-Peki ne yapılması gereklidir.? Bu konuda ustanızı iyi dinleyin…

 -Müşterilerinize biz her lekeyi çıkarırız garantili gibi; yıkama endüstrisinde tam geçerliliği olmayan söylemlerde bulunmayınız.
 -Unutmayınız….Niş leke çıkarıcılar bile halı yıkamada tahmini % 1 veya 2 lik gurupta olan lekeleri çıkaramayabilir.Bu dünyadaki her ürün ve deterjan için geçerlidir.Kullandığın ürün muhakkak suretle gerçek bir halı yıkama şampuanı olsun ve bitkisel bazlı olanları tercih edin ama hangi ürün olursa olsun bütün lekeleri çıkarmasını beklemeyin, % 98 başarı oldukca iyidir.Dediğim gibi leke çıkarmak için her gün televizyonlarda milyarlarca maliyet ve ar-ge ile üretilen ürünler bile yetersiz kalabilmektedir.

-Müşterilerinize kaliteli ürünler kullanmanız neticesi ile lekelerin halı yıkama atölyenizde % 98-99 oranında giderildiğini ancak % 2 lik guruba giren lekeler mevcut ise bunların çıkmama ihtimali olabileceğini söylerseniz sorun yaşamazsınız.- Lekeler çıkmamış gibi olumsuz bir geri bildirimde ise mümkünse ve suistimal gözlemlemediyseniz , halıyı tekrar iade alın ve yine doğru olan şu söylemide  ifade etmeyide unutmayın. ‘’ Hanımefendi halılarınızı tekrar alıp bir defa daha yıkayacağız ama bu bahsettiğiniz lekeler yinede çıkmayabilir. Buna garanti veremeyiz. Bu doğru ve dürüst söylem size kaybettirmez.Unutmayınki eski halı yıkamacılar bu işi yıllarca başarı ile bu şekilde yürütmüşlerdir.
 
-Gerçek bir halı yıkama şampuanı ile yıkanmış, hav arasında hiçbir nesne kalmamış, antibakteriyel ürünler ile dezenfeksiyon işlemi tamamlanmış, yukarıda anlattığımız şekilde eğer var ise % 98-99 oranında lekeleri normal yıkamada giderilmiş, parlak görünümlü bir halı yıkama sonucu başarılı bir sonuçtur.

-Bilgilerimi ve tecrübeleri Halı Yıkama Türkiyeden sizlere aktarmaya devam edeceğim.
HYT USTA MAKALELERİ 06.06.2009

 
Bu Kategorideki Diğer Makaleler
 El dokuma ve yün halı yıkama teknikleri
 Nepal ve uzakdoğu halı yıkama teknikleri
 İpek ve antika halı temizleme
  İthal, tabanı astarlı, tufted, kenar yapıştırmalı halıların temizlenmesi
 Shaggy ve makarna halı yıkama teknikleri
 Halı yıkamada boya alma ve renk düzeltim işlemleri
 Ters yönlü halılarda yıkama sonrası kıvrımlar nasıl düzeltilmelidir?
 Halı yıkama sektörüne yatırım yaparken dikkat edilecek hususlar
 Türkiye halı yıkamacılar platformu
 Halı yıkamacılıkta en büyük sorunlardan biri
 Halı yıkama teknik şampuanı ERA 111
 Halı yıkamacılıkta kullanılan başlıca gelberi çeşitleri
 Halı yıkama ve mükemmel sonuç
 Halı yıkama etiketi
 Halı yıkama programı
 Halı yıkama ruhsatı
 Halı yıkama ve kurutma makinaları
 Halı temizleyicileri derneği
 En düşük iade oranı ile halı yıkama
 Sıfır iade oranı ile halı yıkama
 Halı Yıkamada Etkili İnternet Reklamcılığı
 Halı Şampuanları Hakkında
 Halı Şampuanı yerine kullanılan ürünler ve bu tür ürünlerin halıya zararları:
 Halı yıkamada leke sökücü tercihi
 Halılarda Lekelerle Etkin Mücadele
 Bir Halı Hikayesi
 Era 111 Halı Şampuanı Moleküler Çalışma Sistemi

Anahtar Kelimeler :